29.03.2024
Благоевград Пулсът на Югозапада

Шампионите на ГК „Любчо Солачки“ – Благоевград с блестящо представяне на Държавнолично-отборно първенство в Пловдив

Държавно лично-отборно първенство се проведе в Пловдив на 18-19.03.2022 г. Благоевградските треньори Антон Гръчки и Илия Туджаров изведоха 11 състезатели от ГК „

Благоевградският гимнастически клуб „Любчо Солачки“ бе сред клубовете първенци на престижния форум. Младите състезатели на клуба завоюваха 7 медала и една отборна купа.

При жените Дарина Начина стана 2-ра на смесена успоредка, 3-та на земна гимнастика и 5-та на прескок

При кадетките Никол Стоименова е 1-ва на смесена успоредка и 2-ра на греда, а Адриана Топулева е 7-ма на прескок

При девойки старша възраст София Гръчка стана 5-та на греда, а Никол Николова – 9-та на прескок

При мъжете Бойко Иванов стана 2-ри на висилка, 3-ти на прескок и 5-ти в многобоя, а при младежите  Илиян Сиджимков е 6-ти прескок и кон с гривни, 8-ми земна гимнастика и висилка  и Красимир Тотев – 5-ти земна гимнастика, 7-ми на висилка и кон с гривни.

Отборът при младежите в състав Красимир Тотев, Илиян Сиджимков и Марин Гълъбов спечелиха второ място.

При юношите старша възраст Любомир Станоев е 3-ти многобой, 4-ти на халки и висилка, 6-ти на земна гимнастика, 8-ми на успоредка и кон гривни, а Валери Димитрове 4-ти на земна гимнастика.